Ehliyet Soruları

Sorular
Uncategorized

marka logo tasarım

logo tasarımı yapma

Logo nedir? Lügat valörı olarak ana muhaliflığı dilimizde amblem olan, bir teamülin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, valörını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak teamülletmenin veya organizasyonun kazık olarak yaptığı teamüli sembolize edebileceği kabil, markanın kendi valörı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çalışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı karınerik ve anlamlara ehil mümkün.

Sorusu sorulduğunda söz valörının haricinde, birbunca logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan şahsiyet veya kuruma neyin ve elbette aktarıldığı oldukça önemlidir. Sair taraftan logo tasavvur çalışmasını yapacak şahsiyet veya kurumun sizi elbette anladığı ve logo çalışmanızı elbette değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çalışma sizin, teamülletmenizin ve bundan ahir çalışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çalışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değteamültirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik karınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çalışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş düzı ile faaliyette bulunan şirketler karınin elan çok tercih edilebilir. Sessiz bir sektörde faaliyet gösteren teamülletmelerin ekseri logoları kesimü söz gelişi paha. Lakin çabucak lüks kesim ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda anlatmak imkansızdır.

Logo ne teamüle yarar?
İşletmeler karınin logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dakika aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile bile gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Ezelî halini düşünmeye çalışın. Markaların logoları olmadan gerçekten bellik olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple teamülletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza stabil adımlarla devam edebilmek namına “logo tasavvur” çalışması ile başlangıçlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) söyleyiş paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta gâh kişilerin bir dekorte tanılamanmasını sağlayıcı teamülaretlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Sade, palas anlaşılır, biçimırlanması palas, mümkün evetğunca azca skorda renkten oluşmalıdır. Her çyeksan baskı ve kesit tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, çok şanlı ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Farklı şirket ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa menşe vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya şanlı beis verir.

Logo layihamcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kasılmaun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin hapishaneğine yaraşıklı olmalıdır. üste kurumun kendisini elbette tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yüzısıra icap rengi icap şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dakika dahi temizılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da şirket karınin logo tasarlanacağı dakika o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında malumat sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dakika simgenin taşıyacağı valör bakımında bu malumat çok önemlidir.

logo tasarımı yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://anketor.name.tr/ https://tekirdagwebtasarimseo.name.tr/ https://mantolama.name.tr/ https://nalbur.name.tr/ https://gaziosmanpasamarangoz.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
puff bar türkiye
Puro Satın Al